Promowanie biznesu w internecie

Promowanie biznesu w internecie czyli pozycjonowanie katowice nia przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero...wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom

Dodane: 26-11-2014 11:28
Promowanie biznesu w internecie Krótki tekst na temat metod promocji strony w internecie, takich jak oraz o kampaniach AdWords.

Ewolucja wyszukiwania w sieci

pozycjonowanie katowice

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero...wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych


SEO jako proces działań

SEO jest to długotrwały proces i seria działań , której celem jest podniesienie pozycji danej strony w wyszukiwarkach. Generalnie jest to dość proste, jednak jeżeli przechodzimy do zastosowania tego w praktyce nie jest to już takie łatwe. Przy pozycjonowaniu trzeba mieć na uwadze wiele czynników na przykład: położenie geograficzne gdzie dana witryna zakłada swoją działalność, ilość konkurencji i wiele innych bardzo istotnych rzeczy. Wspomniałem już, że jest to proces, zatem na konkretne efekty trzeba czasami poczekać parę miesięcy. Warto wiedzieć, ze jest mnogość metod na seo, ale o tym w innej części artykułu.


Warto być cierpliwym przy pozycjonowaniu

pozycjonowanie katowice

Pozycjonować można na wiele sposobów, są metody etyczne i nieetyczne. Whitehat seo to metody w pełni etyczne i legalne, główne założenia są takie aby nie zaszkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Ta metoda pozycjonowania jest tą, która gwarantuje długotrwałe i stałe efekty, brak ryzyka usunięcia strony z wyszukiwania. Jest też 'czarne' pozycjonowaie jest to totalne przeciwieństwo i daje bardzo szybki krótkotrwały efekt i często kończy się na wyrzuceniu strony w wyszukiwarce. Smutne jest to, że wiele pozycjonerów wykorzystuje tą właśnie metodę, co na szczęście jest sprawnie wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.


Ważna część procesu pozycjonowania

Dobór słów kluczowych to ważna sprawa, gdyż to od tego zależy czy nasza strona na daną frazę będzie w wynikach wyszukiwania czy też nie. Dla dobrego pozycjonera sprawa doboru fraz to bardzo istotny etap rozpoczęcia działań SEO. Nie można od tak sobie wybrać losowe słowa z danej branży, gdyż jest ryzyko, że nie będą zgadzać się z treścią strony i totalnie nie pasować do profilu branżowego firmy, co może zaowocować brakiem efektów pozycjonowania. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia w dziedzinie pozycjonowania. Jest wiele innych rzeczy, które mogą pójść nie tak.


Dobre i mniej dobre firmy oferujące pozycjonowanie

SEO jako branża w Polsce jest nowa, co nie oznacza, ze nie ma dużej konkurencji na tym rynku. Ponieważ jest już teraz bardzo wiele firm , które zajmują się SEO, nie każda jednak jest warta uwagi. Pozycjonowanie to sprawa w teorii prosta, aczkolwiek nie każdy się do takiej pracy nadaje. Wymagana jest ogromna wiedza na temat działania wyszukiwarki oraz znajomość metod pozycjonowania. Jeżeli firma ma w swojej kadrze wykwalifikowanych pozycjonerów to można by powiedzieć, że 'pozycje same rosną'. Niestety firma pozycjonująca nie może jednak spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.